- Double-pull elastic compression suspenders
- Ideal for helping to prevent and protect back injuries
- Medium: For 30 – 36 inch waists
“Össur® Womens Mesh Top Post-Op Shoe, Large” has been added to your cart. View cart
Braces and Supports, Torso Braces
ProCare® Industrial Back Support, Medium
$36.39
Industrial Back Support PROCARE® Medium Hook and Loop Closure 30 to 36 Inch Waist Circumference Adult
SKU: 279510_EA
Categories: Braces and Supports, Torso Braces
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 11.5 × 2.5 in |
| Brand or Series | PROCARE® |
| Manufacturer | DJO |
| MPN | 79-89145 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Elastic / Mesh |
| Color | Black |
| Country of Origin | Mexico |
| Invoice Description | BACK SUPPORT, INDUST W/.SUSP 30-36" MED |





