- Cloth-like outer fabric and breathable zones are designed for wearer comfort and skin health
- Pull on and off design allows the wearer to put on and take off like regular underwear
Incontinence, Underwear
ProCare™ Moderate to Maximum Absorbent Underwear, Extra Large
$38.23
Unisex Adult Absorbent Underwear ProCare™ Pull On with Tear Away Seams X-Large Disposable Moderate Absorbency
SKU: 1133928_CS
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 12 × 11 in |
| Brand or Series | ProCare™ |
| Manufacturer | First Quality |
| MPN | CRU-514 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 56/CS |
| Color | White |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | UNDERWEAR, PROTECTIVE PROCARE XLG SZ58"-68" (14/BG 4BG/CS) |















