- Cloth-like outer fabric and breathable zones are designed for wearer comfort and skin health
- Pull on and off design allows the wearer to put on and take off like regular underwear
Incontinence, Underwear
ProCare™ Moderate to Maximum Absorbent Underwear, Medium
$38.23
Unisex Adult Absorbent Underwear ProCare™ Pull On with Tear Away Seams Medium Disposable Moderate Absorbency
SKU: 1133929_CS
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 9.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.4 × 12.4 × 12.6 in |
| Brand or Series | ProCare™ |
| Manufacturer | First Quality |
| MPN | CRU-512 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 80/CS |
| Color | White |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | UNDERWEAR, PROTECTIVE PROCARE MED SZ34"-46" (20/BG 4BG/CS) |








