- ProCare™ incontinence briefs have a breathable, cloth-like exterior that keeps skin healthy and comfortable
- Their shape provides a snug fit and reliable leak protection
- Re-fastenable tabs allow for an adjustable fit and more economical use
- Their beige color helps them resemble traditional undergarments
- These disposable adult underwear are highly absorbent to keep skin dry
- They fit waists measuring 54 to 64 inches
“Seni® Lady Moderate Bladder Control Pad, 10-Inch Length” has been added to your cart. View cart
Adult Briefs & Diapers, Incontinence
ProCare Unisex Adult Incontinence Brief, Heavy Absorbency, Beige, X-Large
$32.88
Unisex Adult Incontinence Brief ProCare™ X-Large Disposable Heavy Absorbency
SKU: 862807_CS
Categories: Adult Briefs & Diapers, Incontinence
| Weight | 12.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.5 × 12 × 14.8 in |
| Brand or Series | ProCare™ |
| Manufacturer | First Quality |
| MPN | CRB-014/1 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 60/CS |
| Color | Beige |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | BRIEF, INCONT PROCARE 59"-64" XLG (15/BG 4BG/CS) |















