- Worn like normal underwear for discretion and exceptional comfort
- Perfect for active people and during bladder training
- Fully breathable outer layer allows humidity to evaporate to promote a skin-friendly microclimate
- Super-absorbency locks in moisture to prevent skin irritation, reduce bacterial growth and help contain odor
- Absorbent core provides high absorbency and the feeling of dryness
Incontinence, Underwear
Seni® Active Classic Plus Moderate Absorbent Underwear, Large
$14.37
Unisex Adult Absorbent Underwear Seni® Active Classic Plus Pull On with Tear Away Seams Large Disposable Moderate Absorbency
SKU: 1163842_PK
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 2.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 9.5 × 6.5 in |
| Brand or Series | Seni® Active Classic Plus |
| Manufacturer | TZMO USA Inc |
| MPN | S-LA18-AC2 |
| Item UOM | PK |
| Qty per sell | 18/PK |
| Color | White |
| Country of Origin | Poland |
| Invoice Description | UNDERWEAR, INCONT ACTIVE CLASSIC+ LG 39"-53" (18/PK 4PK/CS) |























