- Worn like normal underwear for discretion and exceptional comfort
- Fully breathable outer layer allows humidity to evaporate to promote a skin-friendly microclimate
- Super-absorbency locks in moisture to prevent skin irritation, reduce bacterial growth and help contain odor
- Perfect for active people and during bladder training
- Absorbent core provides high absorbency and the feeling of dryness
Incontinence, Underwear
Seni® Active Super Moderate to Heavy Absorbent Underwear, Extra Large
$59.71
Unisex Adult Absorbent Underwear Seni® Active Super Pull On with Tear Away Seams X-Large Disposable Moderate Absorbency
SKU: 1163845_CS
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 13.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.14 × 15.5 × 14.5 in |
| Brand or Series | Seni® Active Super |
| Manufacturer | TZMO USA Inc |
| MPN | S-XL14-AS1 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 56/CS |
| Color | White |
| Country of Origin | Poland |
| Invoice Description | UNDERWEAR, INCONT ACTIVE SUPERXLG 47"-63" (14/PK 4PK/CS) |














