- Fully breathable outer layer allows humidity to evaporate to promote a skin-friendly microclimate
- Worn like normal underwear for discretion and exceptional comfort
- Super-absorbency locks in moisture to prevent skin irritation, reduce bacterial growth and help contain odor
- Perfect for active people and during bladder training
- Absorbent core provides high absorbency and the feeling of dryness
“Tena® Intimates™ Heavy Long Bladder Control Pad, 15-Inch Length” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Seni® Active Super Moderate to Heavy Absorbent Underwear, Medium
$16.35
Unisex Adult Absorbent Underwear Seni® Active Super Pull On with Tear Away Seams Medium Disposable Moderate Absorbency
SKU: 1163849_PK
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 3.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 7 × 10.5 in |
| Brand or Series | Seni® Active Super |
| Manufacturer | TZMO USA Inc |
| MPN | S-ME20-AS1 |
| Item UOM | PK |
| Qty per sell | 20/PK |
| Color | White |
| Country of Origin | Poland |
| Invoice Description | UNDERWEAR, INCONT ACTIVE SUPERMED 31"-43" (20/PK 4PK/CS) |















