- Fully breathable outer layer allows humidity to evaporate to promote a skin-friendly microclimate
- Worn like normal underwear for discretion and exceptional comfort
- Super-absorbency locks in moisture to prevent skin irritation, reduce bacterial growth and help contain odor
- Perfect for active people and during bladder training
- Absorbent core provides high absorbency and the feeling of dryness
Incontinence, Underwear
Seni® Active Super Moderate to Heavy Absorbent Underwear, Small
$65.39
Unisex Adult Absorbent Underwear Seni® Active Super Pull On with Tear Away Seams Small Disposable Moderate Absorbency
SKU: 1163850_CS
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 16 × 12 in |
| Brand or Series | Seni® Active Super |
| Manufacturer | TZMO USA Inc |
| MPN | S-SM22-AS1 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 88/CS |
| Color | White |
| Country of Origin | Poland |
| Invoice Description | UNDERWEAR, INCONT ACTIVE SUPERSM 22"-33" (22/PK 4PK/CS) |















