- Fully breathable outer layer allows humidity to evaporate to promote a skin-friendly microclimate
- Worn like normal underwear for discretion and exceptional comfort
- Superabsorbent locks in moisture to prevent skin irritation, reduce bacterial growth and help contain odor
- Perfect for active people and during bladder training
- Absorbent core provides high absorbency and the feeling of dryness
“Wings™ Plus Quilted Heavy Absorbency Incontinence Brief, Large” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Seni® Active Super Plus Heavy Absorbent Underwear, Extra Extra Large
$71.76
Unisex Adult Absorbent Underwear Seni® Active Super Plus Pull On with Tear Away Seams 2X-Large Disposable Heavy Absorbency
SKU: 1163861_CS
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 12.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.5 × 17 × 12 in |
| Brand or Series | Seni® Active Super Plus |
| Manufacturer | TZMO USA Inc |
| MPN | S-XX12-AP1 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 48/CS |
| Color | White |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | UNDERWEAR, INCONT ACTIVE SUPER+ 2XLG 62"-80" (12/PK 4PK/CS) |
















