- Worn like normal underwear for discretion and exceptional comfort
- Fully breathable outer layer allows humidity to evaporate to promote a skin-friendly microclimate
- Super-absorbency locks in moisture to prevent skin irritation, reduce bacterial growth and help contain odor
- Perfect for active people and during bladder training
- Absorbent core provides high absorbency and the feeling of dryness
“Wings™ Plus Quilted Heavy Absorbency Incontinence Brief, Large” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Seni® Active Super Plus Heavy Absorbent Underwear, Extra Large
$8.68
Unisex Adult Absorbent Underwear Seni® Active Super Plus Pull On with Tear Away Seams X-Large Disposable Heavy Absorbency
SKU: 1163820_PK
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.5 × 5.65 × 5.65 in |
| Brand or Series | Seni® Active Super Plus |
| Manufacturer | TZMO USA Inc |
| MPN | S-XL07-AP1 |
| Item UOM | PK |
| Qty per sell | 7/PK |
| Color | White |
| Country of Origin | Poland |
| Invoice Description | UNDERWEAR, INCONT ACTIVE SUPER+ XLG 47"-63" (7/PK 4PK/CS) |































