- Fully breathable outer layer allows humidity to evaporate to promote a skin-friendly microclimate
- Worn like normal underwear for discretion and exceptional comfort
- Super-absorbency locks in moisture to prevent skin irritation, reduce bacterial growth and help contain odor
- Perfect for active people and during bladder training
- Absorbent core provides high absorbency and the feeling of dryness
“Seni® Super Heavy Absorbency Incontinence Brief, Regular” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Seni® Active Super Plus Heavy Absorbent Underwear, Large
$17.94
Unisex Adult Absorbent Underwear Seni® Active Super Plus Pull On with Tear Away Seams Large Disposable Heavy Absorbency
SKU: 1163858_PK
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 3.66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.3 × 10.4 × 6.1 in |
| Brand or Series | Seni® Active Super Plus |
| Manufacturer | TZMO USA Inc |
| MPN | S-LA18-AP1 |
| Item UOM | PK |
| Qty per sell | 18/PK |
| Color | White |
| Country of Origin | Poland |
| Invoice Description | UNDERWEAR, INCONT ACTIVE SUPER+ LG 39"-53" (18/PK 4PK/CS) |

















