- Fully breathable outer layer allows humidity to evaporate to promote a skin-friendly microclimate
- Worn like normal underwear for discretion and exceptional comfort
- Super-absorbency locks in moisture to prevent skin irritation, reduce bacterial growth and help contain odor
- Perfect for active people and during bladder training
- Absorbent core provides high absorbency and the feeling of dryness
Incontinence, Underwear
Seni® Active Super Plus Heavy Absorbent Underwear, Large
$71.76
Unisex Adult Absorbent Underwear Seni® Active Super Plus Pull On with Tear Away Seams Large Disposable Heavy Absorbency
SKU: 1163858_CS
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 16 × 12 in |
| Brand or Series | Seni® Active Super Plus |
| Manufacturer | TZMO USA Inc |
| MPN | S-LA18-AP1 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 72/CS |
| Color | White |
| Country of Origin | Poland |
| Invoice Description | UNDERWEAR, INCONT ACTIVE SUPER+ LG 39"-53" (18/PK 4PK/CS) |

















