- Fully breathable outer layer allows humidity to evaporate to promote a skin-friendly microclimate
- Double absorbent core and Extra Dry System (EDS) nonwoven layer for quick and effective absorption and feeling of dryness
- Super-absorbency locks in moisture to prevent skin irritation
- Locking urine inside the core also reduces bacterial growth and helps contain odor
- Fluid-resistant standing side gathers provide better protection
“Prevail® Maximum Absorbent Underwear, Extra Large” has been added to your cart. View cart
Adult Briefs & Diapers, Incontinence
Seni® Super Heavy Absorbency Incontinence Brief, Extra Small
$15.50
Unisex Adult Incontinence Brief Seni® Super X-Small Disposable Heavy Absorbency
SKU: 1163833_PK
Categories: Adult Briefs & Diapers, Incontinence
| Weight | 4.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.05 × 8.5 × 7.25 in |
| Brand or Series | Seni® Super |
| Manufacturer | TZMO USA Inc |
| MPN | S-XS25-BS1 |
| Item UOM | PK |
| Qty per sell | 25/PK |
| Color | White |
| Country of Origin | Poland |
| Invoice Description | BRIEF, INCONT SENI SUPER XSM 16"-24" (25/PK 3PK/CS) |















