- Fully breathable outer layer allows humidity to evaporate to promote a skin-friendly microclimate
- Double absorbent core and Extra Dry System (EDS) nonwoven layer for quick and effective absorption and feeling of dryness
- Double wetness indicator helps caregiver know when changing is necessary
- Super-absorbency locks in moisture to prevent skin irritation
- Locking urine inside the core also reduces bacterial growth and helps contain odor
- Fluid-resistant standing side gathers provide better protection
“Tena® Intimates Overnight Absorbent Underwear, Extra Large” has been added to your cart. View cart
Adult Briefs & Diapers, Incontinence
Seni® Super Quatro Severe Absorbency Incontinence Brief, Regular
$12.73
Unisex Adult Incontinence Brief Seni® Super Quatro Regular Disposable Heavy Absorbency
SKU: 1163837_PK
Categories: Adult Briefs & Diapers, Incontinence
| Weight | 3.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 6.25 × 10.25 in |
| Brand or Series | Seni® Super Quatro |
| Manufacturer | TZMO USA Inc |
| MPN | S-RE10-BQ1 |
| Item UOM | PK |
| Qty per sell | 10/PK |
| Color | White |
| Country of Origin | Poland |
| Invoice Description | BRIEF, INCONT SENI SUPER QUATRO REG 40"-50" (10/PK 4PK/CS) |















