- The 11½-inch Coloplast SenSura® one-piece drainable pouch has a built-in filter to stop odor and reduce bulging
- This ostomy pouch for 1-inch stoma openings features the EasiClose™ wide outlet for seamless cleaning
- The two-layer adhesive keeps moisture away from the skin
- Add the convex light barrier option when a stoma is hard to reach or prone to leaking
- This pre-cut Coloplast one-piece ostomy pouch makes changing fast and easy
“Pouchkins™ One-Piece Drainable Transparent Colostomy Pouch, 6 Inch Length, 7/8 to 1-3/8 Inch Stoma” has been added to your cart. View cart
1-Piece, Ostomy
SenSura® EasiClose™ One-Piece Drainable Transparent Filtered Ostomy Pouch, 11½ Inch Length, 1 Inch Stoma
$105.00
Filtered Ostomy Pouch SenSura® EasiClose™ One-Piece System 11 1/2 Inch Length, Maxi 1 Inch Stoma Drainable Flat, Pre-Cut
| Weight | 1.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.8 × 6.2 × 2.8 in |
| Brand or Series | SenSura® EasiClose™ |
| Manufacturer | Coloplast |
| MPN | 15522 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 20/BX |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Hungary |
| Invoice Description | POUCH, SENSURA EASICLOSE PRECUT TRANSP 1" (20/BX) |





