- Lightweight, autoclavable plastic tubing connectors come in a variety of configurations and are transparent to allow easy observation of flow
“Sunset Healthcare Oxygen Tubing” has been added to your cart. View cart
Respiratory, Respiratory Accessories
Straight Connector
$758.23
PH Connector
SKU: 251237_CS
Categories: Respiratory, Respiratory Accessories
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.9 × 18.3 × 4 in |
| Manufacturer | Cardinal |
| MPN | 353A |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 500/CS |
| Country of Origin | TAA Compliant |
| Invoice Description | CONNECTOR PLASTIC .25" (50/BX) |






