- For T-HME
“Sunset Healthcare Oxygen Tubing” has been added to your cart. View cart
Respiratory, Respiratory Accessories
Sunset Healthcare T-HME Oxygen Adapter
$6.93
T-HME Oxygen Adapter Sunset
SKU: 1011933_EA
Categories: Respiratory, Respiratory Accessories
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 6 × 0.75 in |
| Brand or Series | Sunset |
| Manufacturer | Sunset Healthcare |
| MPN | RES027A |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Country of Origin | Taiwan |
| Invoice Description | EXCHANGER, HEAT/MOISTURE GER |





