- Sure Care™ bladder control pads trap and retain light bladder leaks and keep skin dry
- They’re individually wrapped for convenience and to maintain sanitary standards
- Each adhesive sanitary pad attaches to undergarments for a secure hold
- Their cloth texture makes them noiseless and gentle against the skin
- These 4 x 12-1/2-inch adult unisex pads are disposable
Incontinence, Pads & Liners
Sure Care Bladder Control Pads, Heavy Absorbency, Adult, Unisex, Disposable, 4 X 12-1/2 Inch
$26.29
Bladder Control Pad Sure Care™ 4 X 12-1/2 Inch Heavy Absorbency Polymer Core One Size Fits Most Adult Unisex Disposable
SKU: 731672_CS
Categories: Incontinence, Pads & Liners
| Weight | 6.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.1 × 12.4 × 8.7 in |
| Brand or Series | Sure Care™ |
| Manufacturer | Cardinal |
| MPN | 1140A |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 96/CS |
| Country of Origin | Mexico |
| Invoice Description | PAD, SURE CARE BLADDER CNTRL X+ (16/BG 6BG/CS) KENICO |











