- Sure Care™ Super protective underwear features a super-absorbent core to keep you dry and provide odor protection
- The cloth-like backsheet is soft and remains discreet under clothing
- Airflow technology prevents heat buildup and keeps the skin dry
- Tear-away side panels make it easy to remove and dispose of the underwear
- A soft top sheet provides extra comfort
- Small-medium size fits a 34- to 46-inch waist
“Tena® Intimates™ Heavy Long Bladder Control Pad, 15-Inch Length” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Sure Care Protective Incontinence Underwear, Super Absorbent, Unisex, Disposable
$0.64
Unisex Adult Absorbent Underwear Sure Care™ Pull On with Tear Away Seams Medium Disposable Heavy Absorbency
SKU: 439575_EA
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 0.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 5.5 × 1.3 in |
| Brand or Series | Sure Care™ |
| Manufacturer | Cardinal |
| MPN | 1205A |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Color | White |
| Country of Origin | TAA Compliant |
| Invoice Description | UNDERWEAR, SURECARE MED 34"-46" (18/BG 4BG/CS) |



























