- This protective underwear for adults has a highly absorbent gel core for all-day protection from fluid and odors
- The stretchy and breathable material keeps you comfortable
- This absorbent underwear’s cloth-like barrier protects the user from leaks
- The underwear is easily removable by tearing away its sides
- A color indicator lets you know which side is the back
- This Sure Care™ underwear has flexible gathers for a proper fit and additional leak protection
“Tena® Women™ Super Plus Absorbent Underwear, Large” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Sure Care Unisex Adult Absorbent Underwear Pull On
$10.65
Unisex Adult Absorbent Underwear Sure Care™ Pull On with Tear Away Seams 2X-Large Disposable Heavy Absorbency
SKU: 1117514_BG
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 9.5 × 6 in |
| Brand or Series | Sure Care™ |
| Manufacturer | Cardinal |
| MPN | 1560P |
| Item UOM | BG |
| Qty per sell | 12/BG |
| Color | White |
| Country of Origin | TAA Compliant |
| Invoice Description | UNDERWEAR, PROTECTIVE HEAVY ABSRB 60"-80" 2XLG (12/BG 4BG/C |













