- Lightweight, airy fabric design allows air to come in contact with the skin
- Soft, comfortable, breathable with a superior body-close fit
- Washable and reusable
- Seamless pants eliminate potential pressure points, enhancing wearer comfort
“Seni® Lady Moderate Bladder Control Pad, 10-Inch Length” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Tena® Comfort™ Unisex Knit Pant, Bariatric
$3.72
TENA® Comfort™ Knit Pant Unisex Knit Weave Bariatric Pull On Reusable
SKU: 869077_EA
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 17.5 × 0.01 in |
| Brand or Series | TENA® Comfort™ |
| Manufacturer | Essity HMS North America Inc |
| MPN | 64244 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Knit Weave |
| Color | White |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | PANTS, TENA BARI MESH REUSE 48"-72" (25/CS) |






