- Lightweight, airy fabric design allows air to come in contact with the skin
- Soft, comfortable, breathable with a superior body-close fit
- Washable and reusable
- Seamless pants eliminate potential pressure points, enhancing wearer comfort
Incontinence, Underwear
Tena® Comfort™ Unisex Knit Pant, Bariatric
$92.82
TENA® Comfort™ Knit Pant Unisex Knit Weave Bariatric Pull On Reusable
SKU: 869077_CS
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 2.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 10.6 × 3.2 in |
| Brand or Series | TENA® Comfort™ |
| Manufacturer | Essity HMS North America Inc |
| MPN | 64244 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 25/CS |
| Material | Knit Weave |
| Color | White |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | PANTS, TENA BARI MESH REUSE 48"-72" (25/CS) |






