- ConfioAir™ Fully Breathable technology helps maintain skin’s natural moisture balance
- 100% breathable sides and core help promote better skin health
- Absorbent core is surrounded by an outer layer with micro-pores, allowing excess moisture to evaporate
- InstaDri Skin-Caring System® quickly wicks away moisture using a blue target absorption zone
- Odor Control Technology locks away liquids to reduce unpleasant odors
- Stretchy sides deliver a comfortable, stay-in-place fit
Adult Briefs & Diapers, Incontinence
Tena® Stretch™ Ultra Incontinence Brief, Extra Extra Large
$69.84
Unisex Adult Incontinence Brief TENA® Stretch™ Ultra 2X-Large Disposable Heavy Absorbency
SKU: 794218_CS
Categories: Adult Briefs & Diapers, Incontinence
| Weight | 21.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 14 × 15.5 in |
| Brand or Series | TENA® Stretch™ Ultra |
| Manufacturer | Essity HMS North America Inc |
| MPN | 61390 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 64/CS |
| Color | Gray |
| Country of Origin | Canada |
| Invoice Description | BRIEF, STRETCH TENA ULTRA 2XLG64"-70" (32/BG 2BG/CS) |



















