- Sterile, disposable table covers help you reduce bio-burden and microbiological cross contamination in almost any clinical area, especially workbenches and sterile lab areas
- Table covers are individually packed
“Nordic Ice Refrigerant Gel Pack, 5½ x 4 x ¾ Inch” has been added to your cart. View cart
Drapes, Sheets & Covers, Lab & Scientific Supplies
Tiburon® Table Cover
$67.08
Table Cover Tiburon® 44 W X 90 L Inch
SKU: 269692_CS
Categories: Drapes, Sheets & Covers, Lab & Scientific Supplies
| Weight | 10.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.4 × 12 × 10.6 in |
| Brand or Series | Tiburon® |
| Manufacturer | Cardinal |
| MPN | 8377 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 22/CS |
| Material | Poly Reinforced |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Mexico |
| Invoice Description | COVER, TABLE 44"X90" (22/CS) 8377C |





