- Absorbent peach core helps guarantee skin dryness, odor reduction and urine pH neutralization
- Breathable sides and an ample, full-rise waist panel for a more proportioned fit
- Tear-away side seams allow fast, easy removal
- Kufguards® inner leg cuffs channel fluids into the core, helping to contain high-volume urge episodes and bowel incontinence
“Wings Plus Underpads, Disposable, Heavy Absorbency” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Tranquility® Premium OverNight™ Absorbent Underwear, Large
$73.41
Unisex Adult Absorbent Underwear Tranquility® Premium OverNight™ Pull On with Tear Away Seams Large Disposable Heavy Absorbency
SKU: 665230_CS
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 13.73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 14 in |
| Brand or Series | Tranquility® Premium OverNight™ |
| Manufacturer | Principle Business Enterprises |
| MPN | 2116 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 64/CS |
| Color | White |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | UNDERWEAR, TRANQUILITY OVERNT LG 44"-54" (16/BX 4B |












