| Weight | 3.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.3 × 12.4 × 6.6 in |
| Brand or Series | K-Shield® Advantage |
| Manufacturer | Kawasumi Laboratories |
| MPN | DBMH-21G |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 100/CS |
| Country of Origin | Thailand |
| Invoice Description | BLOOD DRAW KIT, KSHIELD ADVTG 21GX3/4" (50/BX 2BX/CS) |
“McKesson Single Layer Sterilization Wrap, 20 x 20 Inch” has been added to your cart. View cart
Lab & Scientific Supplies, Specimen Collection, Specimen Collection Devices
$119.00
K-Shield® Advantage Blood Collection Set with Holder 21 Gauge 3/4 Inch Needle Length Safety Needle 12 Inch Tubing Sterile
SKU: 873721_CS
Categories: Lab & Scientific Supplies, Specimen Collection, Specimen Collection Devices





