- Multi-chamber Maxi-pouch
- Soft absorbent backing
- Anti-reflux valve
- Can be connected to Urostomy Night bag
- Color match: Green
“New Image CeraPlus Skin Barrier Pre-Cut Extended Wear” has been added to your cart. View cart
2-Piece Pouch, Ostomy
Assura® Drainable Opaque, 10½ Inch Length,
$40.34
Urostomy Pouch Assura® 10-1/2 Inch Length Drainable
SKU: 550842_BX
Categories: 2-Piece Pouch, Ostomy
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.2 × 7.6 × 2.6 in |
| Brand or Series | Assura® |
| Manufacturer | Coloplast |
| MPN | 14224 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Material | Vinyl |
| Color | Opaque |
| Country of Origin | Hungary |
| Invoice Description | POUCH, UROSTMY ASSURA 2PC OPAQF/GRN 456ML 10" (10 |







