- One-piece drainable system
- 10¾ Inch length
- Trim-to-fit barrier
- Urostomy pouch with belt loops
- Standard wear adhesive
- Convex skin barrier for retracted stomas
- Odor-proof film
- Anti-reflux valve
“Natura® + Two-Piece Closed End Opaque Ostomy Pouch, 8 Inch Length” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Pouches
Assura® One-Piece Drainable Transparent Urostomy Pouch, 10¾ Inch Length, 3/4 to 1¼ Inch Stoma
$98.50
Urostomy Pouch Assura® One-Piece System 10-3/4 Inch Length 3/4 to 1-1/4 Inch Stoma Drainable Convex, Trim To Fit
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 9 × 3.2 in |
| Brand or Series | Assura® |
| Manufacturer | Coloplast |
| MPN | 12595 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Hungary |
| Invoice Description | POUCH, UROSTOMY CNVX STD 1PC 10 3/4" (10/BX) |





