- Ultra-clear viewing odor-barrier pouch film
- Cut-to-fit up to 2-1/8 Inches
- 9 inches in length
- One-piece system
- CeraPlus (extended wear) skin barrier, soft convex
- Belt tabs permit easy attachment of an ostomy belt
- Multiple built in chambers for even distribution
“Assura® EasiClose™ One-Piece Drainable Transparent Ostomy Pouch, 11 Inch Length, 15-43 mm Stoma” has been added to your cart. View cart
1-Piece, Ostomy
CeraPlus Urostomy Pouch
$52.27
Urostomy Pouch CeraPlus™ One-Piece System 9 Inch 2-1/8 Inch Stoma Soft Convex, Trim to Fit
| Weight | 0.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.25 × 6.65 × 1.9 in |
| Brand or Series | CeraPlus™ |
| Manufacturer | Hollister |
| MPN | 841311 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 5/BX |
| Color | Ultra Clear |
| Country of Origin | Ireland |
| Invoice Description | POUCH SYS, URO CERAPLUS TAPE 1PC ULTR CLR 9" CTF 1 2/8" (5/B |







