- 4 x 4 inches are overall dimensions
- 1-Piece Ostomy
- A multi-purpose skin barrier designed to help protect peristomal skin
- Gentle on skin and holds firmly to skin surface
“New Image™ Drainable Transparent Colostomy Pouch, 12 Inch Length, 2¼ Inch Flange” has been added to your cart. View cart
Ostomy, Ostomy Accessories
ConvaTec® Stomahesive® Colostomy Barrier
$8.52
Ostomy Wafer Stomahesive® Trim to Fit, Extended Wear Stomahesive® Adhesive Without Flange Universal System Hydrocolloid Without Opening 4 X 4 Inch
SKU: 43913_EA
Categories: Ostomy, Ostomy Accessories
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 4.8 × 0.2 in |
| Brand or Series | Stomahesive® |
| Manufacturer | Convatec |
| MPN | 21712 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Country of Origin | Dominican Republic |
| Invoice Description | WAFER, SKIN 4"X4" (5/BX) |







