- Size: 16 x 8 x 1 inches
- Distributes body weight evenly
- Reduces pressure and promotes air circulation for enhanced comfort
“Fabrication Enterprises Bed Mattress Blanket Lift Bar” has been added to your cart. View cart
Bedroom Aids, Therapeutic Cushions
McKesson Armboard Pads
$3.99
Armboard Pads McKesson
SKU: 929209_EA
Categories: Bedroom Aids, Therapeutic Cushions
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.57 × 3.57 × 29 in |
| Brand or Series | McKesson |
| Manufacturer | McKesson Brand |
| MPN | 136-33080 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | PAD, DECUB AM BOARD 20X7X2" (12/CS) |





