- Disposable cardboard splints are tapered for a more accurate fit
- Use tape to secure
“McKesson Alcohol Prep Pad, Isopropyl Alcohol, 70%, Medium” has been added to your cart. View cart
Cast and Splint Bandages, Casting, Wound Care
McKesson Brown Cardboard General Purpose Splint, 18-Inch Length
$0.57
McKesson General Purpose Splint Folding Splint Cardboard Brown 18 Inch Length
SKU: 1112389_EA
Categories: Cast and Splint Bandages, Casting, Wound Care
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 11.7 × 0.1 in |
| Brand or Series | McKesson |
| Manufacturer | McKesson Brand |
| MPN | 61018M |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Cardboard |
| Color | Brown |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | SPLINT, CARDBOARD DISP 18" (36EA/CS) |





