- For temporary relief of minor pain and swelling caused by sprains, minor burns, strains, toothaches, contusions or insect bites
- Single use: Disposable
- Economy grade
- Not made with natural rubber latex
“McKesson Reusable Cold and Hot Pack, 4¾ x 6 Inch” has been added to your cart. View cart
Cold, Health & Medicine, Hot & Cold Therapy
McKesson Instant Cold Pack, 5 x 7 Inch
$22.44
Instant Cold Pack McKesson General Purpose 5 X 7 Inch Plastic / Ammonium Nitrate / Water Disposable
SKU: 476731_CS
Categories: Cold, Health & Medicine, Hot & Cold Therapy
| Weight | 8.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7.3 × 7.3 in |
| Brand or Series | McKesson |
| Manufacturer | McKesson Brand |
| MPN | 16-9702 |
| Item UOM | CS |
| Qty per sell | 24/CS |
| Material | Plastic / Ammonium Nitrate / Water |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | COMPRESS, COLD INST 5"X7" LF (24/CS) |



















