- Ideal for use following a variety of procedures to the eye area
- Features a soft-spandex pouch that not only houses the gel pack, but protects the skin from direct contact
- This innovative blepharoplasty eye mask provides hands-free cold therapy
- Designed with two gel pack pockets for easy application and an adjustable hook-and-loop closure for proper sizing
- Includes four reusable 3 x 4 inch gel packs so that you can freeze two gel packs while using the other two
“sunmark® Guaifenesin / Dextromethorphan Cold and Cough Relief, 4 oz.” has been added to your cart. View cart
Cold, Health & Medicine, Hot & Cold Therapy
Medico International Gel Cold Pack
$78.20
Cold Pack Medico® General Purpose 4 Inch Diameter Fabric / Plastic / Gel Reusable
SKU: 882745_BX
Categories: Cold, Health & Medicine, Hot & Cold Therapy
| Weight | 5.66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 7.4 × 2.4 in |
| Brand or Series | Medico® |
| Manufacturer | Medico International |
| MPN | T-430CB |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 50/BX |
| Material | Fabric / Plastic / Gel |
| Invoice Description | COLD PACK, GEL RND 4" (50/BX) |







