- Odor Barrier Rustle-Free Film
- Clamp Closure
- With Belt Tabs
- ComfortWear Panels on Both Sides
- Color match: Green
2-Piece Pouch, Ostomy
New Image™ Drainable Beige Colostomy Pouch, 9 Inch Length, Mini , 1¾ Inch Flange
$3.04
Colostomy Pouch New Image™ 9 Inch Length, Mini Drainable
SKU: 474519_EA
Categories: 2-Piece Pouch, Ostomy
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 5.63 × 0.1 in |
| Brand or Series | New Image™ |
| Manufacturer | Hollister |
| MPN | 18202 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Vinyl |
| Color | Beige |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | POUCH, OSTOMY DRAIN 1 3/4" (10/BX) |















