- Odor Barrier Rustle-Free Film
- Clamp Closure
- With Belt Tabs
- ComfortWear Panels on Both Sides
- Color match: Red
“ConvaTec® ActiveLife® Stoma Cap” has been added to your cart. View cart
2-Piece Pouch, Ostomy
New Image™ Drainable Beige Colostomy Pouch, 9 Inch Length, Mini , 2¼ Inch Flange
$3.04
Colostomy Pouch New Image™ 9 Inch Length, Mini Drainable
SKU: 474520_EA
Categories: 2-Piece Pouch, Ostomy
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.85 × 5.45 × 0.4 in |
| Brand or Series | New Image™ |
| Manufacturer | Hollister |
| MPN | 18203 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Vinyl |
| Color | Beige |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | POUCH, OSTOMY DRAIN 2 1/4" (10/BX) |








