- Colors of underwear include beige, white, lavender and black
- Odor Guard technology effectively neutralizes odors and supports extended use.
- Breathable side panels and a cloth-like outer fabric keeps skin cool.
- Dri-Fit system keeps skin five times drier than other leading brands (based on rewet testing of the leading protective underwear brands)
“Attends® Advanced Briefs, Medium” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Prevail® Color Collections for Women Absorbent Underwear, Large
$16.22
Female Adult Absorbent Underwear Prevail® Color Collections for Women Pull On with Tear Away Seams Large Disposable Moderate Absorbency
SKU: 1040069_PK
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 2.61 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 11 × 11 in |
| Brand or Series | Prevail® Color Collections for Women |
| Manufacturer | First Quality |
| MPN | PWV-513 |
| Item UOM | PK |
| Qty per sell | 18/PK |
| Color | Assorted Colors |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | UNDERWEAR, PREVAIL PROTECTIVE FML LG 44"X54" (18/PK 4PK/CS) |





