- Fully breathable outer layer allows humidity to evaporate to promote a skin-friendly microclimate
- Worn like normal underwear for discretion and exceptional comfort
- Superabsorbent locks in moisture to prevent skin irritation, reduce bacterial growth and help contain odor
- Perfect for active people and during bladder training
- Absorbent core provides high absorbency and the feeling of dryness
“Prevail® Maximum Absorbent Underwear, Extra Large” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Seni® Active Super Plus Heavy Absorbent Underwear, Extra Extra Large
$17.94
Unisex Adult Absorbent Underwear Seni® Active Super Plus Pull On with Tear Away Seams 2X-Large Disposable Heavy Absorbency
SKU: 1163861_PK
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 2.73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.75 × 7.14 × 7.14 in |
| Brand or Series | Seni® Active Super Plus |
| Manufacturer | TZMO USA Inc |
| MPN | S-XX12-AP1 |
| Item UOM | PK |
| Qty per sell | 12/PK |
| Color | White |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | UNDERWEAR, INCONT ACTIVE SUPER+ 2XLG 62"-80" (12/PK 4PK/CS) |

















