- Worn like normal underwear for discretion and exceptional comfort
- Fully breathable outer layer allows humidity to evaporate to promote a skin-friendly microclimate
- Super-absorbency locks in moisture to prevent skin irritation, reduce bacterial growth and help contain odor
- Perfect for active people and during bladder training
- Absorbent core provides high absorbency and the feeling of dryness
“Prevail® Maximum Absorbent Underwear, Extra Large” has been added to your cart. View cart
Incontinence, Underwear
Seni® Active Super Plus Heavy Absorbent Underwear, Medium
$8.68
Unisex Adult Absorbent Underwear Seni® Active Super Plus Pull On with Tear Away Seams Medium Disposable Heavy Absorbency
SKU: 1163818_PK
Categories: Incontinence, Underwear
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 4.6 × 7 in |
| Brand or Series | Seni® Active Super Plus |
| Manufacturer | TZMO USA Inc |
| MPN | S-ME09-AP1 |
| Item UOM | PK |
| Qty per sell | 9/PK |
| Color | White |
| Country of Origin | Poland |
| Invoice Description | UNDERWEAR, INCONT ACTIVE SUPER+ MED 31"-43" (9/PK 4PK/CS) |































