- 630 mL capacity with 3/8 to 2 Inch stoma opening
- Convex, trim to fit
- Transparent, drainable one-piece system
- Soft outlet
- Elastic adhesive and adaptive convex shell
“SenSura® Mio Flex Ostomy Barrier” has been added to your cart. View cart
1-Piece, Ostomy
SenSura® Mio High Outpout One-Piece Drainable Transparent Ostomy Pouch, 3/8 to 2 Inch Stoma
$101.17
Ostomy Pouch SenSura® Mio High Outpout One-Piece System 3/8 to 2 Inch Stoma Drainable Convex, Trim to Fit
| Weight | 1.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 7 × 3.25 in |
| Brand or Series | SenSura® Mio High Outpout |
| Manufacturer | Coloplast |
| MPN | 18671 |
| Item UOM | BX |
| Qty per sell | 10/BX |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | POUCH, OST DRN SENSURA MIO TRNSPRNT SFT OUTLT 3/8"-2" (10/BX |







