- Designed for comfort and fit
- Beige
- Includes clip
- Width is 2 inches
Compression Bandage, General Wound Care, Wound Care
Sport Aid™ Clip Detached Closure Elastic Bandage, 2 Inch Width
$3.46
Elastic Bandage Sport Aid™ 2 Inch Width Standard Compression Clip Detached Closure Tan NonSterile
SKU: 697390_EA
Categories: Compression Bandage, General Wound Care, Wound Care
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.7 × 2.7 × 4.6 in |
| Brand or Series | Sport Aid™ |
| Manufacturer | Scott Specialties |
| MPN | SA0002 BEI UN |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Elastic |
| Color | Tan |
| Country of Origin | China |
| Invoice Description | BANDAGE, ELAS 2" WRAP W/CLIP |





