- Odor Barrier Rustle-Free Film
- Lock n’ Roll Microseal Closure
- With Belt Tabs
- Color match: Red
“ConvaTec® ActiveLife® Stoma Cap” has been added to your cart. View cart
2-Piece Pouch, Ostomy
New Image™ Drainable Beige Colostomy Pouch, 12 Inch Length, 2¼ Inch Flange
$3.90
Colostomy Pouch New Image™ 12 Inch Length Drainable
SKU: 474566_EA
Categories: 2-Piece Pouch, Ostomy
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.9 × 5.7 × 0.2 in |
| Brand or Series | New Image™ |
| Manufacturer | Hollister |
| MPN | 18183 |
| Item UOM | EA |
| Qty per sell | 1/EA |
| Material | Vinyl |
| Color | Beige |
| Country of Origin | United States |
| Invoice Description | POUCH, DRN BEIGE W/FLTR 57MM 21/4" (10/BX) |



















